Jeszcze 150 lat temu Tatry wraz z Podtatrzem były nieznanym zakątkiem, gdzie mało kto się zapuszczał. Na dzisiejszym terenie miasta Zakopane istniała custom writing maleńka wioska, której mieszkańcami byli górale, walczący o przetrwanie w tym niełatwym klimacie górskim. Życie było ciężkie, ziemia niezbyt łaskawa. Co im pozostało? Chodzenie poza bucki (czyli na zbój) i polowacka.

Jak dalece jest ten obraz różny od współczesnego. A historia jest bardzo ciekawa. Zapraszam do ciekawego zwiedzania regionu Podhala.

Tatry urzekają o każdej porze roku, są wyjątkowe w swej urodzie. Pokażę Wam na co zwrócić uwagę wiosną, latem, jesienią i zimą.

Nazywam się Joanna Stępińska. Jestem przewodnikiem tatrzańskim klasy II.

Urodziłam się w 1980r w Krakowie. Wychowałam się w Poroninie (przy Leninie), obecnie mieszkam w Zakopanem. Drogę w Tatry odnalazłam będąc jeszcze w harcerstwie. Pierwsze biwaki w Tatrach, później wyjazdy na obozy wędrowne w góry Austrii, Norwegii zrodziły we mnie potrzebę przebywania w górach.

Kurs przewodnicki na III klasę ukończyłam w 2005 roku. W 2013 do my homeworks zdałam egzaminy na II klasę. Podziwiam góry o każdej porze roku; zimą na ski-tourach, latem wspinając się, a ostatnio pasjonuje mnie również świat jaskiń tatrzańskich. Spędzanie czasu w aktywny sposób na powietrzu, wśród jednych z piękniejszych krajobrazów na świecie jest nieodłącznym elementem mojego życia.

Poznawanie otaczającego nas świata wzbogaca nas i rozwija, a Tatry wraz z Podtatrzem są niesamowitym miejscem, dlatego zapraszam was do essaytyper

wspólnej przygody.